Seszele

Zapraszamy na rejs na Seszelach. Przecudowne widoki plaż z lśniącym białym piaskiem o konsystencji pudru, ciepła woda z niezliczonymi odcieniami zieleni i błękitu. Idealny kierunek dla amatorów wszelkich sportów wodnych: Czartery jachtów na Seszelach to wspaniały pomysł- można zobaczyć miejsca, które są dla wielu niedostępne. Polecane też dla miłośników nurkowania. Krótkie odstępy między wyspami sprawiają, że rejs na Seszelach jest doskonałym pomysłem dla początkujących żeglarzy.


więcej

Karaiby

Karaiby to prawdziwy żeglarski raj. Słabe lub umiarkowane wiatry wieją tu prawie zawsze z tego samego kierunku. Czarter jachtu na Karaibach to najlepszy pomysł - słońce, plaże jak z fototapety z palmami i miękkim piaskiem, turkusowa ciepła woda. Rejsy poprzez Karaiby, pozwolą Ci odkryć niezrównane piękno tych egzotycznych wysp. Wyspy Karaibskie są najpiękniejsze od listopada do maja, czyli wtedy gdy w Europie panuje jesień i zima.


więcej

Kuba

Egzotyczne rejsy na Kubie. Białe kubańskie plaże i przepiękne, koralowe wysepki. Czarter jachtu na Kubie pozwala poznać wspaniałość tropikalnej przyrody archipelagu karaibskiego. Kubę otacza ponad cztery tysiące maleńkich egzotycznych wysepek, do których można się dostać jedynie droga morską.Rejs katamaranem daje możliwość odkrywania piekna natury. Wspaniałe wakacje na jachcie!


więcej

Tajlandia

Niepowtarzalna przyroda z setkami plaż, pełną życia rafą koralową, przyjaźni ludzie, wspaniała kuchnia, znakomite miejsca do nurkowania i niewygórowane ceny. Raj dla wszystkich miłośników słońca, plażowego lenistwa i kąpieli. Nie bez znaczenia są również łagodne warunki meteo; w sezonie czyli od grudnia do marca, wiatry są stabilne i przewidywalne.


więcej

Chorwacja

Śródziemnomorski klimat, 1800 km adriatyckiego wybrzeża, nie licząc linii brzegowych 1185 wysp oraz gęsta sieć portów i marin wysokim standardzie usług sprawiają że jest to bardzo popularny kierunek wypraw żeglarskich. Wybrzeże Dalmatyńskie uchodzi za jeden z najciekawszych pod względem żeglarskim jak i turystycznym rejon świata. Daje to okazję do przeplatania żeglugi ze zwiedzaniem tego pięknego i pełnego zabytków kraju.


więcej

Bahamy

Jedne z najpopularniejszych na świecie plaż oraz tętniące nocnym życiem wyspy położone pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a łukiem Małych Antyli. Obraz Bahamów to turkusowe przejrzyste morze, bajeczne zatoki, plaże z białym piaskiem i płaskie wyspy. Rafy koralowe i wspaniały podwodny świat zachęcają do nurkowania. Do tego przyjazny wiatr: wschodni pasat o sile 2-5 B.


więcej

Sardynia i Korsyka

Wyspy położone na Morzu Tyrreńskim, które jest częścią Morza Śródziemnego. Niewielkie odległości pomiędzy wyspami, spektakularne widoki, przepiękne plaże i szmaragdowa morska woda. Delikatne i ciepłe wiatry letnie z północnego zachodu osiągające zwykle od 8 do 12 węzłów. Do tego przepyszna lokalna kuchnia i atmosfera śródziemnomorskich miasteczek wzdłuż wybrzeża Costa Smeralda.


więcej

Baleary

Niesamowity archipelag położony w zachodniej części Morza Śródziemnego. Żeglując pokonuje się tu krótkie dystanse między wyspami: Majorką, Minorką, Ibizą, a także Formenterą oraz wieloma mniejszymi. Żeglowanie i nawigacja w tym rejonie nie sprawiają żadnych trudności. Przyjazny klimat śródziemnomorski z upalnym, suchym latem i łagodną zimą. A na dokładkę doskonała infrastruktura żeglarska.


więcej

Turcja

Malownicze wyspy i półwyspy z klimatycznymi miejscowościami, przejrzysta, błękitna woda i kilometrowe plaże, a w tle zalesione łańcuchy górskie. Wybrzeże tureckie pełne jest większych i mniejszych zatoki, lagun oraz wcinające się głęboko w ląd odnogi. Najbardziej popularne rejony do żeglowania to wybrzeża między Cesme a Bodrum, od Bodrum do Fethiye i od Fethiye do Antalya oraz zatoka Gokova.


więcej

Grecja

Wzdłuż linii brzegowej liczącej sobie więcej niż 15.000 kilometrów rozciąga się idealny region do żeglowania. Różnorodność poszczególnych regionów i wysp, bogactwo atrakcji dostępnych od strony morza i lądu, piękne plaże oraz długi sezon żeglarski rozpoczynający się już w marcu sprawiają, że Grecja jest od dawna bardzo popularnym kierunkiem żeglarskich wypraw


więcej

Belize i Honduras

Tutejsza rafa koralowa o długości blisko 300 km jest drugą co do wielkości na świecie. Wybrzeża i wyspy Oceanu Atlantyckiego raj dla amatorów nurkowania, wędkarzy a przed wszystkim żeglarzy. To także liczne zabytki zamieszkujących tu niegdyś Majów przyciągające w te rejony miliony turystów z całego świata.


więcej

Malediwy

Położone na Ocenie Indyjskim ponad tysiąc wysp i wysepek, znane ze swojego podwodnego piękna i doskonałych warunków do żeglowania. Malediwy z pokładu jachtu to bez wątpienia najlepszy sposób na dotarcie do wspaniałych piaszczystych plaż, uroczych wiosek rybackich i luksusowych ośrodków


więcej

Wyspy Kanaryjskie

Stosunkowo blisko oddalone od Polski, kusza egzotycznym krajobrazem, słońcem i różnorodnością. Wiejące na wyspach, odczuwalne wiatry stwarzają surferom i żeglarzom doskonałe warunki do uprawiania tych sportów.Nie bez powodu zwane Wyspami Szczęśliwymi są jednym z najczęściej wybieranych kierunków na wakacyjny wypoczynek.


więcej

Madagaskar

Madagaskar zwany „Czerwoną Wyspą” kojarzy się głównie z Beniowskim, lemurami i baobabami. Ma jednak do zaoferowania o wiele więcej – niezwykłe krajobrazy, kilometry piaszczystych plaż, tropikalne lasy, w których, oprócz lemurów, żyje wiele endemicznych zwierząt i egzotycznych ptaków.


więcej

Korfu

Grecka wyspa Korfu to najbardziej górzysta i najbardziej zielona wyspa na morzu jońskim, należąca do archipelagu wysp o tej samej nazwie. O popularności Korfu świadczy już samo to, że wyspa od stuleci inspiruje malarzy, poetów i pisarzy, zachwycali się nią tacy artyści jak Szekspir, Herbert czy Durrell. Miejscowa nazwa wyspy – Kérkira – wiąże się z mitologiczną opowieścią o pewnej namiętności. Kérkira była nimfą, którą zakochany w niej Posejdon uwiódł i uprowadził na wyspę.


więcej