Wyspy Kanaryjskie • Dzień 1 - Wyjazd na Teneryfę

  Spotykamy się na lotnisku. Po odprawie wylatujemy na Teneryfę. Na miejscu zostajemy przewiezieni do naszego hotelu. Wieczorem czeka tam na nas uroczysta zabawa powitalna z tańcami i muzyką, podczas której będziemy się świetnie bawić.

 • Dzień 2 - Wycieczka po wyspie

  Tego dnia zaraz po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie najwspanialszych zakątków Teneryfy. Autokarem udamy się do Icod de los Vinos, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych na świecie pomników przyrody - ponad tysiącletnie drzewo Drago, które mierzy ok. 15 m i ma bardzo splątane gałęzie. Sok tego drzewa w kontakcie z powietrzem zmienia kolor na czerwony, przez co nazywano go smoczą krwią. Zachwycimy się pięknem tamtejszej przyrody i wspaniałymi krajobrazami, które będziemy mogli tam oglądać. Następnie pojedziemy do miejscowości Garachico, to właśnie tam kilka wieków temu znajdował się główny port wyspy, aż o momentu, w którym płynąca lawa zniszczyła część miasta. Miejsce to słynie z przytulnych uliczek, w których panuje niezwykły nastrój oraz ze znajdujących się tam licznych kawiarenek i restauracji. Po spacerze po miasteczku zatrzymamy się w jednej z restauracji, która urzeknie nas swoim klimatem, na obiad. Po obiedzie przejedziemy przez Dolinę Orotava, gdzie znajdziemy najpiękniejszą miejscowość na wyspie - La Orotava. Miejsce to słynie przede wszystkim ze wspaniałych architektonicznych zabytków. Przechadzając się uliczkami tego miasta poczujemy się jakbyśmy cofnęli się w czasie do XVII i XVIII wieku, czyli do czasów kolonialnych. Znajdziemy tam bowiem wiele świetnie zachowanych rezydencji w stylu kolonialnym. Zwiedzimy m.in. kościół Iglesia De La Concepcion z XVI wieku, który wpisany jest na listę zabytków UNESCO. Odwiedzimy także Pueblo Chico, gdzie znajdziemy miniaturę wysp kanaryjskich. Po zakończeniu zwiedzania udamy się z powrotem do naszego hotelu, na czekającą tam na nas smaczną kolację i nocleg.

 • Dzień 3 - Nurkowanie

  Dzisiejszy dzień poświecimy na nurkowanie. Po śniadaniu wybierzemy się nad morze, by tam, wraz z instruktorem, zejść pod powierzchnię wody, gdzie czeka na nas niezwykła podwodna kraina. Flora i fauna, znajdująca się na dnie morza, zachwyci nas swoją rozmaitością i barwnością. Z pewnością będzie to przeżycie, którego nigdy nie zapomnimy. W południe zrobimy sobie przerwę, podczas której zjemy obiad w restauracji położonej blisko plaży, dzięki czemu podczas posiłku będziemy mogli zachwycać się pięknymi widokami. Po obiedzie wracamy na plażę, by dalej nurkować bądź pływać i opalać się, ciesząc się ze wspaniałego klimatu, panującego na tej wyspie. Pod wieczór wracamy do naszego hotelu na kolację i nocleg.

 • Dzień 4 - Jeepami po La Gomerze

  Zaraz po śniadaniu wyruszymy na La Gomerę - wyspę sąsiadującą z Teneryfą. Za pomocą promu docieramy do San Sebastian, czyli stolicy Gomery. W San Sebastian przesiadamy się na jeepy, którymi od tej chwili będziemy się poruszać po wyspie. Najpierw udamy się do Parku Narodowego Garajonay, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Ten ogromny park to jeden z najstarszych leśnych obszarów na Ziemi. Zrobimy sobie dłuższy postój, podczas którego zjemy obiad w jednej z restauracji serwującej tradycyjne kanaryjskie potrawy. W czasie tego obiadu będziemy mogli na żywo posłuchać języka gwizdanego, który dawniej wykorzystywany był do komunikacji na dużych odległościach. Następnie wrócimy do San Sebastian, odstawimy nasze jeepy i skupimy się na zwiedzaniu urokliwej stolicy La Gomery. Przejdziemy się po najpiękniejszych zakątkach miasteczka i odwiedzimy jego najsłynniejsze zabytki związane z pobytem w tym miejscu Krzysztofa Kolumba - Dom Kolumba i Książęcą Wieżę. Po zwiedzaniu udamy się na prom, którym wrócimy na Teneryfę i do naszego hotelu, gdzie czekać na nas już będzie wyśmienita kolacja.

 • Dzień 5 - Śladami delfinów - rejs katamaranem

  Tego dnia zaraz po śniadaniu udajemy się do portu, gdzie wsiadamy na ekskluzywny katamaran, którym udamy się na wspaniałą wyprawę. Wybrzeże Teneryfy jest idealnym miejscem do obserwowania delfinów i waleni, dlatego też nasz katamaran będzie miał częściowo oszklone dno, przez które można obserwować zachowanie tych wspaniałych wodnych zwierząt. Dzięki temu rejsowi przeżyjemy niezapomniane chwile, poznamy niezwykłą florę i faunę, jaka kryje się pod powierzchnią wody. Taki rejs trwa pięć godzin. W połowie rejsu siedząc wygodnie na pokładzie katamaranu zjemy pyszny obiad. Po południu wracamy do portu, skąd autokar zabierze nas do naszego hotelu. Wieczorem zjadamy w naszym hotelu kolację i udajemy się na nocleg.F

 • Dzień 6 - Park Narodowy Del Teide i Wioska Masca

  Zaraz po śniadaniu wyruszymy do Parku Narodowego, którego centralnym punktem jest olbrzymi wulkan Teide o wysokości 3718 m n.p.m. jest to nie tylko najwyższy szczyt Hiszpanii, ale także najwyższy punkt na Oceanie Atlantyckim. Korzystając z kolejki linowej wjedziemy na wysokość 3500 m, skąd roztaczają się bajeczne widoki na pozostałe wyspy archipelagu. Krajobraz parku tworzą dziwne, różnokolorowe formacje skalne - bazaltowe, pumeksowe oraz zastygłe strumienie lawy spływające po stokach. To wszystko sprawi, że będziemy mieli wrażenie, że znaleźliśmy się na jakiejś obcej planecie, a nie na Ziemi. Następnie zwiedzimy wioskę Masca, miejsce to jest uważane za jedno z najpiękniejszych na całej wyspie. Ta mała wioska, ukryta między wulkanicznymi wzgórzami, otoczona jest zachwycającymi krajobrazami. Później udamy się do hotelu na nocleg oraz kolację.


 • Dzień 7 - Powrót do Polski

  Po śniadaniu wykwaterowujemy się z hotelu. Mamy jeszcze czas wolny na pożegnanie się z tym wspaniałym miejscem i zakupienie ostatnich pamiątek, potem jedziemy na lotnisko.