SeszeleSeszele to idealne miejsce dla osób, które pragną napawać się nieskażoną dziką przyrodą, lśniącym białym piaskiem o konsystencji pudru i cieszyć oczy niezliczonymi odcieniami zieleni i błękitu.  


Seszele to raj dla amatorów wszelkich sportów wodnych: surfingu, wędkarstwa, parasailingu, a przede wszystkim żeglowania – to najlepszy sposób na zwiedzanie archipelagu, ponieważ ukryte zatoczki i malownicze bezludne wysepki dostępne są tylko od strony wody.


Połowa Seszeli jest oznaczona jako naturalne rezerwaty w celu ochrony rzadkich gatunków ptaków oraz gigantycznych żółwi. Te wszystkie cudy natury są wystarczającym powodem, by zdecydować się na żeglowanie na Seszelach.  

 • Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Lecimy jednymi z najbardziej luksusowych linii lotniczych na świecie - Emirates Airlines z przesiadką w ich macierzystym porcie lotniczym - Dubaju.


 • Dzień 2

  Rankiem lądujemy na seszelskim lotnisku Mahé. Udajemy się do położonej o kilka kilometrów mariny, gdzie czeka na nas nasz katamaran. Po zadomowieniu się na jachtach wypływamy w stronę wyspy Praslin. Po ok. 4 godzinach płynięcia docieramy do wyspy. Może ktoś ma ochotę ponurkować?


 • Dzień 3

  Po prawdziwym żeglarskim śniadaniu wyruszamy w głąb wyspy Praslin na zwiedzanie Parku Vallée de Mai, znajdującego się on na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park jest ścisłym rezerwatem palmy kokosowej tzw. Coco de Mer. Jej nasiona - kokosy - są przeogromne, mogą osiągnąć wagę do 25 kg, ale ich osobliwość polega na tym, że owoce żeńskie kształtem przypominają dorodne kobiece pośladki, natomiast owoce męskie są kopią męskiego fallusa. Mieszkańcy wyspy chętnie powołują się tutaj na legendę, według której to tutaj Ewa miała kusić Adama. W pustych pniach palm znajdują się sztuczne wylęgarnie drugiego skarbu Vallée de Mai - papugi Black Parrot.


 • Dzień 4

  Na przyjemnych podmuchach od rufy obieramy kurs na wyspę La Digue. Słynie ona ze swoich plaż i lasów tropikalnych. Najsłynniejsza plaża Anse Source d' Argent z charakterystycznymi "porozrzucanymi" na niej skałami granitowymi, przypominającymi dzieła sztuko nowoczesnej i pochylającymi się nad nimi palmami, uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świcie. Jest najczęściej fotografowaną, pocztówkową plaża Seszeli. La Digue jest przykładem tego, jak wyglądały Seszele zanim przybył na nie człowiek. Nie ma tam asfaltowych dróg i tylko kilka samochodów zakłóca ciszę. Głównym środkiem transportu jest rower lub wołowy zaprzęg. Niemal cała wyspa otoczona jest rafą koralową, co sprawia, że przypływające tu promy i łodzie mogą cumować tylko w jednym miejscu - zlokalizowano tu jedyny port wyspy.


 • Dzień 5

  Kolejnego dnia przypływamy na wyspę Curieuse. Wzdłuż plaży w zielonkawej, kryształowej wodzie ciągnie się rafa koralowa. Na plaży z pewnością powita nas stado ponad 100- letnich żółwi, które są znakiem rozpoznawczym wyspy i funkcjonuje tu mała stacja badawcza tych zwierząt. Cała wyspa ma powierzchnię ok. 3 km 2. Ze względu na czerwony kolor ziemi początkowo nosiła nazwę Czerwonej Wyspy. Nazwa została zmieniona w XVIII w przez Francuzów i tak zostało do dziś. Ciekawostką jest również fakt, że w XIX wieku było to miejsce zsyłki dla trędowatych.


 • Dzień 6

  Ten dzień spędzimy na samych przyjemnych czynnościach ! Zrzucamy kotwicę w jednej z przepięknych zatoczek i cieszymy się tymi rajskimi klimatami. Każdy robi na co ma ochotę: pływamy, nurkujemy, opalamy się. Amatorzy wędkowania mają za zadanie upolować świeże ryby na dzisiejszy obiad :) Wieczorem przypływamy do mariny w Mahé.


 • Dzień 7

  Po śniadaniu w marinie oddajemy jacht. Zapraszamy na spacer po miasteczku Mahé Na koniec naszej żeglarskiej przygody zapraszamy na pożegnalny obiad w kreolskiej restauracji. Pełni wrażeń, na podsumowanie tych wspólnych kilku dni, usiądziemy po raz ostatni w portowej knajpce by skosztować lokalnych przysmaków. Wieczorem - transfer na lotnisko i wylot do Polski, z przesiadką w Dubaju.