Sardynia i Korsyka • Dzień 1 - wyjazd z Polski

  Wyjazd autokarem z Warszawy, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię i Włochy.

 • Dzień 2 - Promem na Sardynię

  Wczesnym rankiem, po kilkunastogodzinnej podróży autokarem i dotarciu do wybrzeży Morza Liguryjskiego - czas na zmianę środka transportu. W Livorno wsiadamy na prom, który przetransportuje nas na Sardynię do miejscowości Olbia (czas płynięcia ok. 7 godz). Dopływamy po południu. Stąd już tylko krótki przejazd do położonej niedaleko (ok. 45 km) mariny na wyspie La Maddalena, gdzie czeka na nas nasz katamaran. Czas na zaokrętowanie się, odświeżenie się i krótki odpoczynek. Wieczorem - powitalna kolacja z lokalnymi sardyńskimi przysmakami w restauracji.

 • Dzień 3 - La Maddalena - Lavezzi - Boniffacio

  Rano, po prawdziwym żeglarskim śniadaniu - wypływamy ! Obieramy kurs na wyspę Lavezzi. Jest ona uważana za jedną z najbardziej fascynujących wysp, a lokalne kotwicowiska to jedne z najlepszych miejsc na Morzu Śródziemnym. Czas na kąpiel w morzu i plażowanie. Późnym popołudniem ruszamy w kierunku Korsyki. Przed nami spektakularny widok na miasteczko Boniffacio wręcz zjawiskowo osadzone na klifie na tle zachodzącego słońca. To robi wrażenie na każdym ! Wąskim kanałem pomiędzy skałami dopływamy do tego francuskiego miasteczka. Po zjedzeniu samodzielnie przyrządzonej przez wachtę na jachcie kolacji - zapraszamy na wieczorny spacer po Boniffacio.

 • Dzień 4 - Boniffacio- Grota Napoleona - Budelli

  Posileni śniadaniem, pontonami płyniemy do Groty Napoleona (ok. 20 min płynięcia). Wpływamy do tej ukrytej w klifie Boniffacio grocie by podziwiać kontrastujące białe skały na tle lazurowej morskiej wody. Po powrocie do miasteczka - obiad w portowej restauracji: Czeka nas tutejsza specjalność czyli małże w sosie Boniffacio. Po południu podpływamy do położonej nieopodal uroczej zatoczki na kąpiel w kuszącej morskiej wodzie. Wieczorem dopływamy do będącej częścią Parku Narodowego wyspy Budelli, gdzie na kotwicowisku spędzimy dzisiejszą noc.

 • Dzień 5 - Budelli - Porto Cervo

  Rano trochę poleniuchujemy. Czas na plażowanie i kąpiele i snorkling w morzu. Po obiedzie przygotowanym na jachcie obieramy kurs na Porto Cervo. Miasteczko zwane rajem dla bogaczy, kurort tylko dla wybranych, będące synonimem luksusu. Prywatne odrzutowce i setki luksusowych jachtów to codzienność tego miejsca. Całe Porto Cervo zaprojektowane zostało przez światowej sławy architektów według bardzo dokładnych wskazówek księcia Aga Khana. Miasteczko przyciągało sławy już od samego początku: przyjeżdżała tu chętnie brytyjska księżna Małgorzata, Grace Kelly, Greta Garbo czy młodzi Beatlesi. Dziś nazwisk polityków, koronowanych głów czy gwiazd show-biznesu, które spędzają tu wakacje, trudno się doliczyć. Wystarczy wymienić te najbardziej spektakularne: Silvio Berlusconi, Władimir Putin, który zagustował w tutejszym klimacie, czy król Hiszpanii Juan Carlos.

 • Dzień 6 - Porto Cervo - La Maddalena - Olbia

  Po ekscytującym poprzednim wieczorze, rankiem przypływamy do mariny w La Maddalena. Zostawiamy rzeczy na jednym z jachtów, z pozostałych wyokrętowujemy się. Czas na spacer po miasteczku, pamiątkowe zakupy, plażowanie. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kilkugodzinna, pełna adrenaliny przejażdżka łodzią motorową RIB pomiędzy tutejszymi wysepkami. Po południu transfer na prom do miejscowości Olbia. Wieczorem wypływamy promem do Livorno. Żegnaj Sardynio !


 • Dzień 7 - powrót autokarem do Polski

  Nad ranem, po dopłynięciu do lądowej części Włoch, wsiadamy do naszego autokaru, który zawiezie nas do Polski. Przed nami pełna pamiątkowych wspomnień droga powrotna przez Włochy, Austrię i Czechy. Dojazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.