Madagaskar • ​​Dzień 1

  Przylot do Antananarivo - stolicy Madagaskaru. Transfer w kierunku południowym do miejscowości Antsirabe. Przyjazd do uroczego miasteczka - uzdrowiska zwanego również Miastem Wody lub Malgaskim Vichy. Malownicze miasteczko znane z kolonialnej zabudowy pełne jest eleganckich kamienic z XIX w. oraz szerokich bulwarów, a kolorowe riksze zwane Pousse Pousse dodają temu miejscu niezwykłego uroku. Te niepowtarzalne widoki zapadną w pamięci na bardzo długo! Następnie zakwaterowanie w hotelu, uroczysta powitalna kolacja i nocleg.


 • Dzień 2

  Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, gdzie w tropikalnych lasach żyje wiele gatunków lemurów, kameleonów, ptaków i żab. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czeka nas treking w parku w poszukiwaniu lemurów, które są wyjątkowo aktywne w nocy oraz fossa, czyli największego ssaka mięsożernego żyjącego na Madagaskarze! Co uda nam się zobaczyć? Przekonajcie się sami! Po trekingu nocleg w hotelu, a dla chętnych wyjście na zasmakowanie lokalnych drinków.


 • Dzień 3

  Po śniadaniu czeka nas wizyta w parku, będzie to idealna możliwość spotkania większej ilości lemurów i kameleonów oraz podziwiania przepięknych orchidei oraz ziół i roślin używanych w medycynie. Po południu przejazd do Fianarantsoa, stolicy szczepu Betsileo. W czwartym co do wielkości mieście kraju czeka nas nocleg. Wieczorny spacer to idealne dopełnienie dzisiejszego dnia!

 • Dzień 4

  Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ranohira. Po drodze czeka nas przystanek w miejscowości Ambalavao znanej ze sztuki i rękodzieła ludu Betsileo, wizyta w winiarni produkującej wyborne wina i oczywiście ich degustacja, a dalej zwiedzanie fabryki papieru, gdzie ręcznie wyrabiany jest delikatny papier ozdabiany kwiatami. To nie wszystko! Czeka nas jeszcze wizyta w rezerwacie, gdzie w naturalnym środowisku można zobaczyć Lemury catta z charakterystycznym długim ogonem w biało-czarne paski. Dzisiejszą noc spędziemy w mieście Ranohira.

 • Dzień 5

  Całodzienny treking w Parku Narodowym Isalo, który obejmuje swoją ochroną oryginalne formacje piaskowców, malownicze kaniony przypominające krajobraz księżycowy oraz endemiczne okazy fauny i flory, m.in. tylko tu występujące aloesy pachypodium rosulatum i aloeisaloensis. Z punktu widokowego La Fenetre (Okno Isalo) będziemy podziwiać przepiękny zachód słońca, który będzie swego rodzaju uwieńczeniem dzisiejszego dnia.​​

 • Dzień 6

  Przejazd w kierunku Tulear, mijane krajobrazy to mieszanka suchych lasów i baobabów, pośród których ukryte są oryginalnie udekorowane grobowce ludu Mahafaly. Przejazd przez Tulear, największe miasto w południowej części wyspy aż do miejscowości Ifaty, gdzie piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody, to idealne warunki do wypoczynku jak również uprawiania sportów wodnych. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, dzięki czemu każdy będzie mógł pospacerować brzegiem Oceanu...

 • Dzień 7

  Po śniadaniu czas na relaks. Transfer na lotnisko. Przelot do Tany. Popołudniowy czas wolny do wykorzystania na kupienie ostatnich pamiątek, zasmakowania tutejszej kuchni i lokalnych specjałów.

 • Dzień 8

  Śniadanie. Wylot z Madagaskaru.