KorfuKorfu - leżące na skrzyżowaniu handlowych szlaków - od wieków było obiektem najazdów najpierw Rzymian, Gotów i Normanów, a później Wenecjan, Francuzów i Anglików. W rezultacie, na wyspie tej spotykają się ze sobą różne kultury, co jest szczególnie widoczne podczas spaceru po mieście, gdzie spotkać możemy zabytki zbudowane przez Brytyjczyków i Wenecjan. Pod wieloma względami wyspa ta ma więcej cech włoskich niż greckich, ale jej pierwotny grecki charakter dalej jest bardzo wyraźny. Obowiązkowymi miejscami, które należy zwiedzić na Korfu jest z pewnością Stary i Nowy Fort, serce stolicy plac Spianáda, a także Kościół św. Spirydiona i Pałac Achiliona.


Na wyspie  jest pełno gajów oliwnych, tamtejsza przyroda zachwyca cyprysami, orchideami i drzewkami cytrusowymi. Przejrzyste wody tego miejsca zachęcają do nurkowania, a podwodny świat czeka tylko na odkrycie przez turystów. Nurkowanie na Korfu to wspaniała atrakcja, podczas której można poznać niesamowitą florę i faunę skrytą pod powierzchnią wody. Na Korfu panują także wspaniałe warunki do uprawiania windsurfingu. Jeśli nigdy nie próbowaliście tego fantastycznego sportu, to jest to świetna okazja, by zacząć! Niezwykłą rozrywką na pewno okaże się również wycieczka do Aqualandu, jest to największy park wodny usytuowany na wyspie, pełen zjeżdżalni, wodnych tub, dzikich rzek i wielu innych atrakcji.


Wyprawa na Korfu to wspaniała przygoda dla miłośników zapierających dech w piersi widoków, wspaniałej zielonej przyrody, antycznych (i nie tylko) zabytków. Klimat tego miejsca oczaruje was i sprawi, że będziecie mieli ochotę wrócić tu nie raz albo nigdy stąd nie wyjeżdżać. To także świetne miejsce do uprawiania wielu sportów wodnych, czyste błękitne morskie wody oblewające Korfu zapraszają, by w nich popływać, można także wypróbować jazdy na nartach wodnych i windsurfing.


OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: Grecja - kraj znajduje się w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 1400 wysp, w tym 227 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady i Wyspy Jońskie.

stolica: Ateny

powierzchnia: 131 957 km 2

ludność: ok. 10 mln mieszkańców

waluta: euro

język: grecki

strefa czasowa: UTC +2 zima, UTC +3 lato

religia: prawosławie

wiza: nie wymagana do 90 dni/ paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: błonica, tężec, WZW B


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej

Grecja, Ateny, Chryssanthemon 22, 154 52 Paleo Psychiko

Tel.: + 302106797700 Tel. dyżurny: +306936554629

Faks: +302106797711

ateny.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.ateny.msz.gov.pl