Grecja  • Dzień 1 - Żegnamy się z Polską

   Wylot na Grecję. Zakwaterowanie w hotelu na wyspie Kos, a później uroczysta kolacja powitalna, podczas której po raz pierwszy można się zetknąć z tradycyjną grecką kuchnią.

  • Dzień 2 - Kos

   Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie miasta Kos, na początku odwiedzimy słynną starożytną agorę i stare miasto, bardzo ważnym punktem tego dnia będzie zobaczenie świątyni Asklepiosa, boga i patrona sztuki lekarskiej. Miejsce to warte jest odwiedzin nie tylko ze względu na ruiny, ale także widoki, jakie rozpościerają się stamtąd na całe miasto Kos oraz morze Egejskie. Po zwiedzaniu miasta udamy się na obiad w jednej z restauracji w centrum Kos, później będziemy mieć chwilę na samodzielny spacer pełnymi niezwykłego czaru uliczkami i zrobienie tam zakupów. Następnie za pomocą samochodu udajemy na stoki gór Dikeos, gdzie znajduje się niewielka wioska Zia, z pięknym widokiem na całą okolicę. Ludzie żyją tutaj jak na początku ubiegłego wieku.Tam będziemy mogli poznać obyczaje i kulturę tych serdecznie nastawionych do turystów mieszkańców greckiej wyspy. Wieczorem wrócimy do naszego hotelu w Kos na kolację oraz nocleg.

  • Dzień 3 - Nissyros

   Po zjedzeniu śniadania opuszczamy nasz hotel. Tego dnia za pomocą promu docieramy do Nissyros - niewielkich rozmiarów wyspy, która była dawniej częścią Kos, ale w wyniku erupcji wulkanu doszło do podziału. Wyspa ta słynie z tego, że ponad jej połowę zajmuje wygasły wulkan Poliviotis. To miejsce ma zaledwie ok. 48 km2, niecały tysiąc mieszkańców, jedno miasteczko, parę wsi i krater wulkanu. Główną atrakcją tego dnia jest właśnie wspinanie się na szczyt tego wulkanu, skąd rozpościera się niesamowity widok i gdzie można zajrzeć do wnętrza krateru. Po zejściu na dół następuje krótki spacer po malowniczym porcie Mandrakí. W porcie tym zatrzymamy się na dłuzej, by zjeść obiad w jednej z tamtejszych restauracji, a także nacieszyć się pięknem tego miejsca. Po zwiedzaniu udajemy się na nasz prom, który zabierze nas do hotelu na Kos. W hotelu czekać na nas już będzie kolacja, a następnie nocleg.

  • Dzień 4 - Santorinii

   Zaraz po śniadaniu następuje wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy statkiem na Santorinii, po dopłynięciu na miejsce rozpoczynamy podziwianie cudów tamtejszej przyrody podróżując autokarem. Szczególną uwagę należy zwrócić na niezwykły wygląd budowli na wysepce, architekturę na Santorinii charakteryzuje dwukolorowość - większość tamtejszych domów jest biała i ma niebieskie kopuły. W rezultacie budynki te sprawiają wrażenie wyjętych ze snów. Santorinii słynie z wybornego jedzenia i wina, dlatego też zatrzymamy się tam na obiad. Po południu wyruszamy na kolejną wyspę Ios, tam następuje zakwaterowanie do hotelu i nocleg.E

  • Dzień 5 - Ios

   Zaraz po śniadaniu opuścimy nasz hotel i udamy się na zwiedzanie kolejnej cudownej greckiej wyspy. Ten dzień spędzamy na Ios, która dzięki wiatrakom, będącymi znakami rozpoznawczymi tej wyspy, nabiera bajkowego wyglądu. Tego dnia zwiedzamy pozostałości starożytnego miasta Plaktatos oraz ruin weneckiego zamku w Agios Theodotis. Następnie udamy się na wschodnie wybrzeże do malowniczej zatoki Psathi. Jest ona ulubionym miejscem windsurfingowców, dzięki silnemu, północnemu wiatrowi od morza. Pod czujnym okiem instruktora poznamy tam podstawy bądź udoskonalimy swoje umiejętności windsurfingowe. Będziemy się mogli sami przekonać na czym polega wciąż rosnąca popularność tego wodnego sportu. Po kilku godzinach spędzonych na plaży udamy się na obiad do położonej w centrum Isos restauracji. Wieczorem następuje zakwaterowanie w hotelu na Isos, po którym zjadamay w naszym hotelu smaczną kolację.

  • Dzień 6 - Naxos

   Rano po śniadaniu następuje wykwaterowanie z hotelu, za pomocą statku docieramy do kolejnej wyspy, tym razem jest to Naxos. Wyspa ta słynie ze swoich pięknych plaż oraz wspaniałych krajobrazów. Czas w Naxos przeznaczony jest na kąpiele w nagrzanej od słońca błękitnej wodzie oraz na odpoczynek na plaży. Osoby, które chciałyby pozwiedzać mogą pospacerować po miasteczku, zapoznać się z atmosferą tamtego miejsca i przyjrzeć się architekturze Naxos, która różnią się od innych greckich wysp ze względu na, to, że wyspa ta przez jakiś czas znajdowała się pod rządami Wenecji. Po południu udamy się całą grupą na obiad do restauracji położonej w centrum Naxos. Później będziemy mieć jeszcze czas na spacer po tym niezwykle klimatycznym miejscu, a następnie jedziemy do hotelu na Naxos. Po zakwaterowaniu czekać tam na nas będzie kolacja i nocleg.

  • Dzień 7 - Mykonos

   Zaraz po śniadaniu następuje wykwaterowanie z hotelu i przejazd do portu, gdzie wsiadamy na prom. Ostatni dzień naszych greckich wakacji spędzamy w Mykonos. Jest to jedna z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych wysp greckich. W godzinach wczesnych proponujemy spacer po mieście, później zaś wizytę w nadbrzeżnej Alefkandrii, czyli Małej Wenecji - dzielnicy tutejszych artystów. Tam też zjemy obiad, korzystając ze wspaniałej atmosfery, jaka tam panuje. Po południu jedziemy do hotelu w Mykonos, gdzie po zakwaterowaniu czekać na nas będzie szalona zabawa pożegnalna na plaży z przepysznymi drinkami.

  • Dzień 8 - Żegnamy się z Grecją

   Po śniadaniu jedziemy do położonego zaledwie 4 km od Mykonos portu lotniczego, skąd wylatujemy do Polski.