BalearyBaleary rok rocznie przyciągają rzesze turystów. Mają rewelacyjnie rozwiniętą turystykę i infrastrukturę. Znajdują się tam też idealne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, jak również do odpoczywania, zwiedzania i plażowania.

Największą wyspą Balearów jest Majorka. Posiada bogatą ofertę noclegową i turystyczną. Na Majorce możemy odwiedzić też wytwórnię pereł Perlas Majórica w Manacor, kóra jest otwarta dla zwiedzających. Stolica Balearów i Majorki Palma de Mallorca jest dużym miastem, który oferuje fantastyczne zabytki, duży port jachtowy, lotnisko oraz bogate życie nocne. W mieście warto zobaczyć Katedrę La Seu z ołtarzem projektowanym przez Gaudiego, cytadelę Palau de l'Almudaina oraz Bazylikę de Sant Franscesc.

Drugą co do wielkości wyspą Balearów jest Minorka. Tam turystyka jest słabo rozwinięta, wzdłuż wybrzeża znajduje się kilka kurortów. Ma ona statut rezerwatu biosfery i została wpisana listę UNESCO. Wyspa ta jest wymarzonym miejscem dla miłośników przyrody oraz fotografii. Jednym z głównych miejskich ośrodków tej wyspy jest Ciutadella – miasto z dużym portem.

Kolejną częścią archipelagu Balearów jest Ibiza. Uznawana jest za jedną z najbardziej imprezowych wysp na świecie. Tam życie zaczyna się dopiero nocą. Jednymi z ciekawszych miast Ibizy są Es Cana i Puerto San Miguel. Każda z wysp Balearów zachwyca na swój sposób. Każdy może tam znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Od spokojnego wypoczynku i plażowania po moc atrakcji i gorące imprezy.

położenie: archipelag wysp w zachodniej części Morza Śródziemnego, w pobliżu wschodniego wybrzeża Hiszpanii. W skład archipelagu wchodzi ok.200 wysp. Najważniejsze wyspy to: Majorka (hiszp. Mallorca), Minorka (hiszp. Menorca), Ibiza, Formentera i Cabrera.

stolica: Palma de Mallorca

powierzchnia: 5014km2

ludność: ok. 1 mln mieszkańców

waluta: euro

język: hiszpański, kataloński

strefa czasowa:

religia: katolicyzm

wiza: nie wymagana do 90 dni pobytu/paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Hiszpanii

Hiszpania, Madryt, Guisando 23 bis, 28035

Tel.: +34 913 735505 Tel.: +34 913 736606

Tel. dyżurny: +34 629 864 508

madryt.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.madryt.msz.gov.pl

 

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Palma de Mallorca

konsul honorowy: Sylvia Riera (język konsula hiszpański, angielski, kataloński)

Hiszpania, Palma de Mallorca, c/Bartomeu Sureda i Miserol, 4A-2, 07013

Tel.: +34 902 455 255

consualadopoloniabaleares@gmail.com