Bahamy • Dzień 1 Fort Lauderdale

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa, a następnie przelot do Miami i transfer z lotniska do Fort Lauderdale - miasta w południowo-wschodniej części stanu Floryda. Jest to port położony nad Oceanem Atlantyckim. To stąd wyruszymy w nasz niezapomniany rejs po turkusowych wodach.


 • Dzień 2  Bimini

  Wysepka sławna z tego, że zamieszkał na niej Ernest Hemingway, 48 mil od wybrzeża U.S.A. (Miami). Właściwie są to dwie wyspy, Południowa i Północna Bimini, rozdzielone płytkim, wąskim kanałem. Na Północnej Bimini koncentruje się cała populacja oraz wszelkie atrakcje. Jest ona pasmem lądu o długości 11 kilometrów i szerokości nieco więcej niż 600 metrów. Na Południowej Bimini znajduje się mały pas startowy i dwa hotele. Jest wymarzonym miejscem do nurkowania ze względu na hiszpańskie galeony, czarny koral, egzotyczne ryby i tajemnicze formacje skalne. Komercyjnym centrum Bimini jest Alice Town, w którym znajduje się kilka sklepów, restauracji i barów. Główną formą aktywności jest łowienie ryb, w tym rejonie ustalono około 50 rekordów świata w tej dziedzinie.

 • Dzień 3 Grand Bahama Island

  Druga co do wielkości wyspa archipelagu Bahama. Na wyspie znajduje się miasto Freeport, które posiada wiele kortów tenisowych, pól golfowych, szkółek nurkowania. Najciekawsze plaże: Fortune Beach - nazwa plaży pochodzi od katastrofy statku, w którym odkryto łup wart ponad 2 miliony dolarów, Paradise Cove Beach - cicha i spokojna plaża, Taino Beach - pełna białego piasku, doskonałe miejsce, aby wypoczywać z rodziną, Xanadu Beach - jedna z bardziej popularnych plaż, świetne warunki do sportów wodnych. Spędzając swój wolny czas na Wielkiej Bahamie, warto zobaczyć Park Narodowy Lucayan, który jest najpiękniejszym widowiskiem na świecie podwodnych jaskiń i raf koralowych.


 • Dzień 4 Great Abaco

  Wyspa przyciąga turystów pięknym tropikalnym lasem, w którym znajduje się wiele niespotykanych gatunków roślin i zwierząt. Podziwiając przepiękne rafy koralowe można także zobaczyć występujące w tym rejonie wspaniałe i majestatyczne żółwie morskie oraz mnóstwo tropikalnych ryb, tworzących bajeczny podwodny świat. Warte odwiedzenia są Hope Town oraz Elbow Cay, które słyną z najpiękniejszych imprez kulturalnych i festynów żeglarskich. Wyspa do tego stopnia słynie z życia nocnego, że została okrzyknięta drugim Las Vegas.


 • Dzień 5 Eleuthera

  Wyspa czaruje swoim spokojem oraz duchem niezależności. Pierwsi osadnicy przybyli na nią z Bermudów już w XVII wieku. Może poszczycić się pięknymi jaskiniami, rafami koralowymi, plażami, świetnymi miejscami na wędkowanie oraz dużą ilością uprawianych tu kokosowców i drzew cytrusowych.


 • Dzień 6 New Providence (Nassau)

  Najbardziej zaludniona wyspa. Główne miasto i zarazem stolica Bahamów to Nassau, która łączy urok wysp z nowoczesnością. Z Nassau połączona jest mostem wysepka Paradise Island, miejsce imponujących hoteli, kasyn, plaż i rozrywki. Przechowuje się tutaj pieniądze z transakcji międzynarodowych: nie ma tu ani podatku dochodowego, ani podatku od zysków, dlatego 400 banków i 80 towarzystw ubezpieczeniowych zarządza pieniędzmi klientów z całego świata.


 • Dzień 7 Miami

  Miami - miasto częściowo zasiedlone przez kubańskich imigrantów, które na przestrzeni lat stało się modnym miejscem zamieszkania wśród znanych i bogatych przedstawicieli filmu, biznesu i sportu. Do dyspozycji zwiedzających: plaże, luksusowe kurorty, architektura Art Deco i Miami Beach, Oceanarium (Seaquarium), pokazy z olbrzymią orką, manaty, lwy morskie, delfiny, tropikalna fauna i flora. Konieczny punkt programu to zwiedzanie śródmieścia Miami, które połączyć można z rejsem statkiem wśród milionerskich wysp. Na wyspach, niektórych sztucznie usypanych, zobaczymy szereg ekskluzywnych posiadłości, których właścicielami są znane osoby ze świata filmu, biznesu i sportu. Na koniec proponujemy odwiedzenie unikalnego Bayside Marketplace. Park Narodowy Everglades - położony w południowej części stanu Floryda, największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej zachowany w Stanach Zjednoczonych. Wędrując przez bagna, wysepki, rozlewiska spotkać można subtropikalne namorzyny, szuwary, paprocie, palmy, cyprysy. Uważni obserwatorzy znajdą również panterę florydzką, aligatory i słodkowodne krokodyle, manaty karaibskie, żółwie, oposy, jelenie, węże, czaple, ibisy.